Televize
NET arena

Televize

V dnešní době moderních technologií zaznamenáváme největší pokrok v moderních televizorech tzv. smart TV.

Ty umožňují široké spektrum zábavy, komunikace a nových zážitků.

Nejlákavější funkcí nových televizí je určitě možnost televizi připojit k internetu a využívat široké portfolio aplikací.

Komunikace s přáteli nebo rodinou bude určitě kvalitnější pomocí aplikace Skype  ve Vaší televizi. Nemusíte se již mačkat před prťavou webkamerou, ale kamera v televizi zabere celý obývací prostor a jste vidět ať jste kdekoliv. Tím se nabízí i možnost provozu videokonferencí.

Chytré televize Vás nyní připojí k sociálním sítím jako jsou Facebook  , Twitter . Není nic jednoduššího než si z pohodlí gauče či křesla popovídat s přáteli, prohlížet si jejich fotky z dovolených apod. a to vše v HD kvalitě obrazu.

Rádi koukáte na filmy a nechcete se jen spolehnout na televizní vysílání a jeho program? Využijte aplikace on-line videopůjčovny jako jsou např. TopFun  či Voyo  kde si jistě vyberete film či seriál dle Vaší aktuální nálady.

K poslouchání rádia již nepotřebujete rádio, zvládne to již i Vaše televize. Aplikace vTuner  obsahuje takových rádií tisíce, stačí si jen vybrat dle libosti.

Pro prohlížení obsahu internetu slouží vestavěný internetový prohlížeč, který zobrazí veškterý obsah internetu přímo na Vaší televizi.

 

Ovládat svou televizi můžete jak přibaleným ovladačem, ale navíc je zde integrována podpora ovládání svých zařízení po síti. V praxi to vypadá tak, že pro ovládání své televize můžete využít PDA, smartphone, notebook, ale i bezdrátové klávesnice, bezdrátové myši a pod.

Zejména možnosti využití chytrých telefonů a kapesních počítačů jsou velmi široké - dotykový displej může sloužit jako touchpad, virtuální klávesnice pro zadávání textů prostřednictvím doinstalovatelných aplikací.

Navíc ty nejlepší a nejnovější televize dokáží rozpoznat Váš hlas a umožní Vám televizor zapnout jednoduchým příkazem, přepnout kanál  či dokonce využívat nepřeberné množství aplikací aniž by jste se museli natáhnout po ovladači.

Umožní Vám jej ovládat pohyby rukou, kde jednoduchými gesty přepínáte programy či surfujete po internetu.

Neradi vypisujete přihlašovací údaje k přihlášení k účtu Skypu, Facebooku apod? Funkce rozpoznání obličeje Vás těchto úkonů zbaví. Televizor rozezná Váš obličej a hned Vás přihlásí k Vašim účtům u všech aplikací.

ztext8

tarif 8

Komunikační technologie budoucnosti