Montáž satelitní televize
NET arena

Montáž satelitní televize

V tomto článku se seznámíte s instalací resp. montáží satelitního kompletu. Dozvíte se, jak smontovat jednotlivé komponenty a ze všech částí udělat jeden funkční celek. Instalaci a nastavení paraboly a satelitního přijímače si můžete sjednat u naší společnosti. Možností jak nás kontaktovat je celá řada.

Pokud se ale rozhodnete sami nainstalovat satelitní komplet a nasměrovat si parabolu, budete potřebovat šikovnost, trpělivost, dostatek času a doporučujeme zúčastnění dvou lidí. Přinášíme Vám tento návod a rádi Vám zodpovíme případné nejasnosti. Instalace satelitní televize a její uvedení do provozu zabere profesionálním technikům z naší společnosti několik hodin. Tyto práce Vám mohou svépomocí trvat až dny a je nutné počítat s častým předěláváním.

Společnost PC Arena je partnerem poskytovatele satelitní televize Skylink. S bohatou nabídkou přehledně rozdělenou do balíčků se můžete seznámit zde. Hledáte-li společnost, která zajístí kompletní zapojení satelitní televize i možnost výběru z desítek nejoblíbenějších televizních stanic v top kvalitě obrazu, tak jsme tu pro Vás.

Než začneme…

Před vlastní instalací je potřeba si ujasnit několik věcí.

a) Jakou nebo jaké družice chcete přijímat (popř. pro kolik televizí budete parabolu používat)?

b) Kam chcete parabolu umístit?

- z místa pro parabolu musí být v zimě ve 12 hodin odpoledne a v létě v 1 hodinu odpoledne vidět slunce

 - zde je potřeba přímá viditelnost, což znamená, že ve směru paraboly nesmí být žádá překážka

c) Zhodnoťte své zkušenosti a zručnost…

Satelitní komplet mi naistaluje a zprovozní PC Arena

Pokud se Vám tato možnost zdá jako rychlejší a jednoduší, tak nás kontaktujte a my vše zařídíme!

Budu satelitní komplet instalovat sám..

Mnoho šikovných tatíků instalaci satelitního kompletu jistě zvládne bez větších potíží. Důležitá je ovšem důkladná příprava a znalost všech kroků a pravidel! Některé chyby může být již velmi těžké následně odstranit či napravit.

Pokud jste se rozhodli montovat sami, pak budete potřebovat následující:

  • držák na zeď (nebývá součástí kompletních balíčků, doporučujeme zakoupení originálního)
  • satelitní parabolu
  • satelitní přijímač (reciever)
  • LNB monoblok konvertor
  • F konektory
  • koaxiální kabel
  • potřebné nářadí (vrtačku, vrták, hmoždinky, montážní klíče atd.)
Jak vypadá náš modelový případ…

Montáž satelitu popíšeme na modelovém příkladu: Instalujeme satelitní komplet pro  jednoho účastníka (tedy pro jeden televizní přijímač) s příjmem ze dvou družic a to Astry 19,2° a Astry 23,5° (Astra 23,5° obsahuje převážně české a slovenské programy, Astra 19,2° obsahuje zejména zahraniční televizní stanice). 

Kombinací je samozřejmě obrovské množství a záleží na tom, kolik peněz chcete do satelitního kompletu investovat a co od něj očekáváte. Není výjimkou, že nadšenci do satelitního vysílání investují desítky až stovky tisíc korun. Prvotním a hlavním faktorem ovšem je rozhodnutí, jaké programy chcete sledovat (jaké družice) a na kolika televizích chcete následně satelitní televizi využívat.

Samotná instalace

1) Připevníme držák paraboly na zeď nebo někam kde chceme satelit mít. Věnujte zvýšenou pozornost tomu, aby se nechvěl a umožňoval dokonalé upevnění paraboly s volným výhledem směrem na jih. Snažte se, aby držák byl co nejvíce kolmo na zem.

2) Složte parabolu dle přiloženého návodu pro konkrétní typ, také připevněte satelitní konvertor, kde volný nechte ten vpravo při pohledu zepředu na parabolu. Parabolu připevněte na držák a nastavte elevaci na 32°- 34°.

3) Protáhněte koaxiální kabel od paraboly k satelitnímu přijímači. Následně na oba konce kabelů namontujte F-konektory a našroubujte je opatrně do paraboly i satelitního přijímače. Satelitní přijímač připojte k televizi (buď kabelem HDMI pro novější televize a pro Full HD rozlišení obrazu nebo kabelem SCART pro starší televize).

4) Nejdůležitější částí postupu je správné nasměrování paraboly. Nastavíme parabolu směrem na jih (tím směrem kde by teoreticky měla družice být viz. bod a) a budeme otáčet do stran. (nebo můžete využít měřicího přístroje pro nalezení ideálního příjmu) Na satelitním přijímači zvolíme satelit Astra 3 - 23,5° a hlídáme sílu signálu. U této činnosti je lepší využít nějakého pomocníka, který by sledoval sílu signálu na televizi.

5) Pokud jste postupovali správně, tak stačí už jen nastavit satelitní přijímač pro zobrazení všech Vámi objednaných programů. Tomu se věnujeme v článku Nastavení satelitního přijímače.

 

 

 

 

ztext8

tarif 8

Komunikační technologie budoucnosti