Stáhněte si
NET arena

Stáhněte si

Tato část péče a podpory se věnuje programům, které se Vám můžou při používání počítače hodit. Z velkého množství všech možných jsmě vybrali několik málo zástupců, se kterými máme zkušenosti a rádi je používáme. Rozhodně to neznamená, že pokud si daný program nestáhnete, nebude Vám daná věc fungovat. Stovky volných programů jsou na stránkách, které se na ně zaměřují. Ze všech těchto stránek, bych Vám doporučil pro výběr a stahování programů navštívit následující:

            

Na těchto a mnoha dalších stránkách najdete opravdu velkou spoustu volných programů a je jen na Vás, který si vyberete. Stránky jsou rozvrženy do sekcí, které Vám umožní rychlou a snazší orientaci.

INTERNETOVÝ PROHLÍŽEČ

V současné době je na trhu větší množství prohlížečů, které Vám umožní sledování internetového obsahu a Vy si můžete zvolit ten, který je Vám nejbližší. Mezi nejznámější patří Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera apod.

Pravděpodobně nejpoužívanějším internetovým prohlížečem je stále Internet Explorer, který je automatickou součástí operačního systému Windows. Pokud provádíte pravidelné aktualizace Vašeho systému a aktualizace tohoto prohlížeče, nevyskytne se Vám moc problémů při návštěvě internetových stránek. Tento prohlížeč je tedy spolehlivý a schopný zobrazovat stránky, které využívají nejnovější technologie společnosti Microsoft. Ke stažení je k dispozici na stránkách www.microsoft.cz pod volbou Stažení.

Další poměrně oblíbenou variantou je Mozilla Firefox, který je volně k dispozici na www.mozilla.cz. Tento prohlížeč má k dispozici celou řadu doplňků, kterými je možné si vzhled a funkce nastavit podle svých představ.

Novějším a pravděpodobně nejrychlejším prohlížečem je Google Chrome. Tento prohlížeč je výkonný, rychlý a jednoduchý. Snadno se s ním naučíte pracovat a oceníte jeho vlastnosti. Z našeho pohledu je to nejlepší volba, kterou bychom Vám doporučili. Stáhnout si jej můžete na adrese www.google.com/chrome. Nespornou výhodou je vestavěný slovník, díky němuž si jednoduchým kliknutím na tlačítko dokážete přeložit celou stránku do češtiny, což jednoznačně řadě z nás velmi usnadňuje práci s Internetem.

INTERNETOVÝ OBSAH

Dnešní internetové stránky neobsahují pouze čistý text, ale i různé grafické úpravy, animace a videa. Pro správný chod a zobrazení je důležité mít nainstalovány podpůrné programy. Tyto programy jsou rovněž volně k dispozici na Internetu a je možné si je stáhnout od výrobců. Nejčastěji je zapotřebí Adobe Flash Player, který Vám správně zobrazí různé animace a videa. Pokud se Vám tedy některá stránka špatně zobrazí, pak Vám s největší pravděpodobností chybí některý z těchto programů.

Animace a videa

Pro správné zobrazení těchto obsahů je vhodné mít nainstalovaný Flash player a Shockwave player. Oba tyto programy jsou zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe.
- Flash player
- Shockwave player

INTERNETOVÁ VIDEA

Při prohlížení některých stránek narazíte na videa, která je možné si prohlédnout přímo ve Vašem prohlížeči. Pro přehrání těchto videí bych Vám doporučil Quick Time player, který vyvinula společnost Apple. Jednoduchým nainstalováním do počítače se Vám budou správně přehrávat právě tato videa. Pokud se rozhodnete pro stažení, navštivte stránky společnosti Apple a zvolte si vlevo, kterou verzi si přejete stáhnout a svobodně a bezplatně si ji stáhněte.

FOTKY A VIDEA

Pro prohlížení fotek je součástí operačního systému Windows určen program Prohlížeč obrázků a faxů. Pokud byste ale chtěli fotografie upravovat, měnit a různě si s nimi hrát, je zapotřebí si stáhnout některý z mnoha programů k tomuto určených. Doporučil bych Vám Gimp. Tento program je již ne poloprofesionální úrovni a umožňuje tak práci s obrázky na vysoké úrovni. Má velké množství funkcí, a pokud se s ním naučíte správně pracovat, budete pak schopni upravit fotografie jakýmkoliv způsobem. Gimp pro Windows můžete stahovat na adrese Gimpu.

Přehrávání filmů ve Vašem počítači je podmíněno kvalitním přehrávačem a kodeky. Jsou to soubory, které Vám dekódují obraz a zvuk, aby bylo možné přehrát video ve Vašem počítači. Některé z programů mají tyto balíčky vestavěné v sobě, některé nikoliv. Je proto možné, že pokud si přinesete domů film, pak se Vám spustí pouze zvuk a obrazovka zůstane černá apod. Přehrávač KM Player je jednoduchý, rychlý a velmi výkonný. Můžete si jej také stáhnout ze stránek stahuj. Programů k tomuto určených je však nespočetné množství a záleží jen na tom, co komu více vyhovuje a na co je kdo zvyklý.

Pokud si svůj přehrávač chcete zachovat a jste na něj zvyklí, stáhněte si jen doplňující kodeky. Jako grafický balíček bych Vám doporučil ten s názvem ffdshow volně dostupný na stahuj. Ze zvukových kodeků pak mohu doporučit AC3 filter zde.

DOKUMENTY FORMÁTU PDF

Formát typu PDF se stále více rozšiřuje mezi uživateli. Je to typ dokumentu pro klasický text s obrázky a s příponou .pdf. Pro jeho otevření a zobrazení si musíte nainstalovat do svého počítače program Adobe Reader, který je možno bezplatně stáhnout na adrese adobe

ztext8

tarif 8

Komunikační technologie budoucnosti